Marketer polskiej wersji językowej (Polish Language Marketer)

ZenGroup株式会社

Job Overview

  • 採用企業タイプ 直接採用
  • 業種 インターネット, 物流 / 輸送
  • 給与 ¥270,000 / 月 (Negotiable / Also bonus twice a year)
  • 英語レベル 流暢
  • 日本語レベル 基本的な会話レベル
  • その他の言語 Polish Native Level
  • 国内の応募者に限定? 国内在住応募者のみ
  • ビザスポンサーシップ Yes

職務要件

◆ Wymagane umiejętności

  • Ojczysty język polski
  • Znakomite umiejętności pisania w języku polskim
  • Doświadczenie w marketingu cyfrowym (zarządzanie mediami społecznościowymi, SEO, marketing z influencerami, marketing mailowy, PPC itp.)
  • Doświadczenie w pracy w zespole lub korporacji
  • Zaawansowane umiejętności komunikacyjne w języku angielskim (poziom biznesowy lub wyższy)

◆ Mile widziane umiejętności

  • Dbałość o szczegóły i kreatywność w tworzeniu treści
  • Znajomość języka japońskiego (N3 lub wyżej)
  • Doświadczenie w edycji stron internetowych (HTML, CSS, copywriting)

◆ Must-Have Skills

  • Native Polish speaker
  • Excellent writing skills in Polish
  • Digital marketing experience (SNS management, SEO, Influencer marketing, email marketing, PPC, etc)
  • Experience working in a corporate or team environment
  • Advanced English communication skills (business level or above)

◆ Preferred Skills

  • Strong attention to detail and creativity in content creation
  • Japanese skill (N3 or better)
  • Web editing experience (HTML, CSS, copywriting, etc.)

職務内容

<O nas>

◆ Kim jesteśmy

Jesteśmy ZenGroup, globalną firmą e-commerce z siedzibą w Osace, obsługującą klientów na całym świecie. Nasz zespół jest zróżnicowany pod względem narodowości, obejmując 32 kraje na 6 kontynentach, a nasze usługi świadczymy w 19 językach.

◆ Informacja o firmie

ZenGroup Inc. składa się z czterech działów: ZenMarket, serwisu pośredniczącego w zakupach produktów japońskich, które nie są dostępne za granicą; ZenPlus, platformy e-commerce umożliwiającej sprzedaż japońskich towarów międzynarodowo; ZenPop, subskrypcyjnej usługi dostarczającej japońskie artykuły papiernicze na cały świat; oraz ZenPromo, kompleksowego rozwiązania dla japońskich firm chcących rozwijać się za granicą, oferującego usługi od marketingu po wysyłkę. Naszą misją jest globalne promowanie japońskiej kultury poprzez różne inicjatywy biznesowe.

◆ Dlaczego zatrudniamy

・Od 2022 roku uruchomiliśmy polskojęzyczną wersję strony ZenMarket, zapewniając polskojęzycznym klientom łatwiejszy dostęp do produktów z Japonii. Od tego momentu, polska wersja odnotowuje stabilny, rekordowy wzrost w porównaniu do innych wersji językowych. W odpowiedzi na ten sukces, zwiększamy nasze działania marketingowe, aby dotrzeć do nowych użytkowników i rozszerzyć zasięg wśród polskojęzycznych odbiorców na całym świecie. Jako marketer będziesz pracować w zespole, realizując kampanie skierowane na rynek polski, tworząc treści, współpracując z influencerami oraz analizując dane w celu podejmowania racjonalnych decyzji.

<Opis stanowiska>

◆ Nazwa stanowiska
・ Marketer polskiej wersji językowej

◆ Główne obowiązki

・Marketing PPC (Google Ads, Facebook Ads, itp.)
・Marketing w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter (X), itp.)
・Marketing z influencerami (sponsorowania, współprace, integracje itp.)
・Content marketing (SEO, marketing organiczny)
・Email marketing (masowy i niszowy)
・Analiza danych (Google Analytics, Google Sheets, Looker Studio)
・Lokalizacja treści z angielskiego na polski

◆ Przykładowy dzień pracy

9~10 Poranna rutyna: Przyjście do pracy, kawa, odprawa z polskim zespołem, przegląd emaili, wiadomości i aktualnych projektów.

10~11 Analiza danych: Przegląd najnowszych wyników marketingowych (SEO, trwające promocje, sprzedaż itp.)

11~12 Czas skupienia: Pomoc przy marketingu z influencerami (kontakt, zarządzanie współpracami) / Spotkania

12~13 Przerwa na lunch

13~14 Kontynuacja czasu skupienia: Wsparcie zespołu w rozwijaniu działań z influencerami

15~17 Zarządzanie: Wkład w strategię treści dla mediów społecznościowych (planowanie treści, zbieranie materiałów, harmonogramowanie, zaangażowanie odbiorców)

17~18 Podsumowanie: Przygotowanie kampanii mailowych (projektowanie, copywriting, targetowanie, harmonogramowanie), podsumowanie z członkami zespołu i planowanie na następny dzień.

◆ Typ zatrudnienia

・Praca na pełny etat
※ Okres próbny: 3 miesiące
・Praca stacjonarna (brak możliwości pracy zdalnej)

◆ Godziny pracy
・9:15 ~ 18:15
・Możliwość pracy elastycznej: obowiązkowe godziny pracy 10:00 - 16:00 (8 godzin rzeczywistej pracy)
*Przerwa na lunch do 2 godzin
・Wolne weekendy (sobota, niedziela)
・Święta noworoczne (4 dni)
・Łącznie 26 dni płatnego urlopu rocznie (zwiększa się z każdym rokiem)

◆ Wynagrodzenie

・270,000~(do negocjacji w zależności od doświadczenia i umiejętności)
・Premia dwa razy w roku (czerwiec i grudzień)

◆ Świadczenia
・Podwyżka raz w roku
・Dodatek transportowy (do 30,000 JPY miesięcznie)
・Dodatek relokacyjny: 100,000 JPY dostępne dla kandydatów przenoszących się do Osaki spoza regionu Kansai.
・Płatne nadgodziny (liczone minutowo)
・Pełny pakiet ubezpieczeń społecznych (ubezpieczenie zdrowotne, od wypadków, emerytalne)
・Swobodny dress code (nie wymagamy garnituru)
・Wsparcie w zdobywaniu kwalifikacji
・System szkoleń (specyficzne dla stanowiska, poziomu)
・Aktywności w firmie (karaoke, wyjazdy itp.)
・Miesięczne wydarzenia firmowe
・Darmowa kawa i herbata
・Urlop macierzyński i ojcowski

<Kogo szukamy>

◆ Osobowość

・Biegłość w mediach społecznościowych: Osoba, która śledzi najnowsze trendy i sprawnie porusza się w świecie cyfrowym.
・Entuzjasta pisania po polsku: Polskojęzyczny specjalista z prawdziwą pasją do tworzenia treści, które angażują polskojęzyczną publiczność.
・Nastawienie na rozwój: Osoba, która z entuzjazmem podchodzi do swojego rozwoju osobistego i zawodowego oraz chce aktywnie przyczyniać się do rozwoju firmy.
・Mocne umiejętności komunikacyjne w mowie i piśmie.

◆ Proces rekrutacji
・Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna - Zespół rekrutacyjny (45-60 minut, online lub osobiście)
*Test logiczny + test marketingowy (pomijany przy rozmowach online)

・Druga rozmowa kwalifikacyjna - Liderzy zespołu marketingowego ZenMarket (45-60 minut, wymagana obecność osobista)

Zwrot kosztów podróży do 27,000 JPY dostępny dla kandydatów spoza regionu Kansai
*Test logiczny + test marketingowy (jeśli nie został wykonany podczas pierwszej rozmowy)

・Trzecia rozmowa kwalifikacyjna - Lider ds. planowania HR (45-60 minut, online lub osobiście)
*Test kultury firmy

Decyzja o zatrudnieniu

<About Us>

◆Who We Are

We are ZenGroup, a global e-commerce company based in Osaka serving customers all around the world. We are a diverse team representing 32 nationalities, 6 continents, and providing our services to the world in 19 languages.

◆Company Overview

ZenGroup Inc. is composed of four divisions: ZenMarket, an intermediary buying service for Japanese products unavailable overseas; ZenPlus, a cross-border e-commerce site selling Japanese goods internationally; ZenPop, a subscription service delivering Japanese stationary worldwide; and ZenPromo, a one-stop solution for Japanese companies seeking to expand abroad, offering services from marketing to shipping. Our mission is to spread Japanese culture globally through various business initiatives.

◆Why We Are Hiring

Since 2022, we have launched a Polish language version of the ZenMarket website, providing Polish-speaking customers with easier access to goods from Japan. Since its launch, the Polish version has seen consistent, record-breaking growth compared to other language versions. In response to this growth, we are ramping up our marketing efforts to introduce our service to new users and expand our reach to Polish speakers worldwide. As a marketer, you will work as part of a team to run campaigns targeting the Polish market, create content, collaborate with influencers, and analyze data to make informed decisions.

 <About the Position>

◆Position Title

・ Polish Language Marketer

 ◆Main duties

・PPC marketing (Google Ads, Facebook Ads, etc.)
・SNS marketing (Facebook, Instagram, Twitter (X), etc.)
・Influencer marketing (Sponsorship, Collaboration, Integration, etc.)
・Content Marketing (SEO, Organic Marketing, etc.)
・Email marketing (Mass and Niche Marketing)
・Data analysis (Google Analytics, Google Sheets, Looker Studio, etc.)
・English to Polish localization

◆Example Day at Work

9~10 Morning routine: Arrive at work, get coffee, check-in with the Polish Unit, catch up with emails, latest updates on the current projects, catch up with emails.

10~11 Data: Review the latest marketing data (SEO, ongoing campaigns, sales, etc.)

11~12 Focus block: Assist in influencer marketing (outreach, collaboration management) / Occasional meetings

12~13 Lunch Break

13~14 Focus block continued: Support the team in developing influencer marketing efforts

15~17 Management: Contribute to our SNS content strategy (content planning, material collection, scheduling, audience engagement)

17~18 Wrap up: Prepare email campaigns (design, copy, targeting, scheduling), touch base with team members to update progress, and plan for the next day

◆Employment Type

・Permanent employee (Full-Time)
※ Probationary period of 3 months
・On-site work (Remote Work not available)

◆Working Hours

・Flex time available: Core time 10:00 - 16:00 (8 hours of actual work)

*Up to 2 hours lunch break

・Two days off per week. (Saturday, Sunday)

・Year end and New Year's holidays (4 days)

・Total 26 paid days off per year (Increases year over year)

◆Salary

・270,000~(Negotiable based on previous experience and ability)

・Bonus twice a year (June and December)

◆Benefits

・Raise once per year
・Transportation Allowance (Up to 30,000 per month)
・Relocation Allowance: ¥100,000 available for applicants relocating to Osaka from outside the Kansai region.
・Overtime Pay (Paid by the minute)
・Complete social insurance (workers' compensation, employment, health, welfare pension)
・Business casual dress code(No suit required)
・Qualification acquisition support system
・Training system (job-specific, level-specific training)
・In-house club activities (karaoke, day camps, etc.)
・Monthly company events
・Free tea and coffee
・Maternity and Paternity leave

<Who We Are Looking For>

◆Personality

・Social Media Savvy: A person who is up-to-date with the latest trends and can efficiently navigate the digital landscape.
・Polish Writing Enthusiast: A Polish Language speaker with a genuine passion for writing content in Polish, with an emphasis to engage the Polish-speaking audience.
・Growth-Oriented: Someone who is enthusiastic about personal and professional growth, and eager to contribute.
・Strong Written and Verbal Conversation Skills

◆Hiring Process

・First Interview - Hiring Team (45-60 mins, Online or In-person)
*Logic Test + Marketing Test (Excluded for Online Interviews)

・Second Interview - ZenMarket Marketing Team Leaders (45-60 mins, In-person required)
Travel Reimbursement up to ¥27,000 available for applicants outside the Kansai region

*Logic Test + Marketing Test (If not completed during the first interview)

・Third Interview - HR Planning Leader (45-60 mins, Online or In-person)
*Company Culture Test

Hiring Decision

イメージ ギャラリー

勤務地

Kawaramachi, Chuo Ward, Osaka, Osaka Prefecture 541-0048, Japan

ログインしてこの求人に応募

会社紹介

会社プロフィール

ZenGroupは、何千ものオンラインショップから商品を購入できる日本... ZenGroup株式会社

お問い合わせ

東京オフィス
東京都中央区八重洲1-7-20
八重洲口会館B2F
グローバル・ヴィレッジ・メディア内
[email protected]